סדנאות והרצאות

'רודי- ניהול קריירה' מציע סדנאות והרצאות גם כפעילויות בודדות המותאמות לצרכים ספציפיים של הארגון: פיתוח מנהלים, ליווי אתגרים נקודתיים, כנסים מקצועיים, פעילויות העשרה, אירועי חברה ועוד. התכנים והיקף הפעילות נבנים באופן ייעודי ומותאם למאפייני הארגון, לאופי האירוע ולמסגרות התקציב.

סדנאות:

מיתוג עצמי למנהלים
סדנת מיתוג עצמי אל מול קהלי מטרה בתוך הארגון ומחוצה לו, ייעודית לדרגים בכירים ודרגי ניהול ביניים.
 

P2B - B2P
סדנת 'שווק דו כיווני' - מנהלים ועובדים אל מול חברות (Person To Business
), ומאידך חברות מול מנהלים ועובדים  (Business To Person ).
 

סדרתיות בעולם העבודה
סדנת התמודדות עם התנהלות סדרתית בלתי אפקטיבית של מנהלים ועובדים.
 

ניהול קריירה בשירות הארגון
סדנא ניהול קריירה שתכליתה מינוף המטרות של מנהלים ועובדים לטובת הארגון.
 

פיטורים וניהול קריירה
סדנא ניהול קריירה למפוטרים ופורשים, ייעודית לדרגים השונים בארגון.
 

הרצאות:

אין הבדל בין קריירה ויוגורט

בין אם מדובר במוצר צריכה רגיל ובין אם בקריירה, מיתוג הוא תנאי להצלחה. בשני המקרים בונים מותג באותם כלים שיווקיים בדיוק, רק שבקריירה זה לוקח יותר זמן. מהם מרכיבי המיתוג העצמי? אילו ניתנים לשינוי ואילו לא? איך בכל זאת כל אחד יכול למתג את עצמו, מי ומה מרוויחים מזה?
 

קודם הפונקציה ואחר כך האמוציה - כך בונים מותג בעולם העבודה
כל מותג תלוי ביכולת להביא תועלת ללקוח. גם בקריירה. בניית מותגים בעולם העבודה מבוססת על התועלות למעסיק, הפונקציונליות והאמוציונליות. מה ההבדל בניהן ואיך בונים אותן?
 

האם אתם מוצר או מותג?
בעולם העבודה מוצרים ומותגים נראים לפעמים בדיוק אותו דבר, אבל האמת היא שהם חושבים אחרת, מדברים אחרת, מצליחים אחרת. לגמרי אחרת. איך מבדילים בניהם? למה מותגים יותר טובים לארגון?
 

איזה טיפוס אתה?
מיצוב בעולם העבודה מתמצא לעיתים במילה אחת בלבד, לטוב ולרע. טיפוסי ה"לא" ה"אבל" ה"אוי" ה"אולי" הם דוגמא למנהלים ועובדים הסובלים ממיתוג בעייתי שפוגע בהם ובארגון. איך ממצבים אותם מחדש?
 

לא רק רוצחים הם סדרתיים
כולנו סדרתיים, בחיים בכלל ובקריירה בפרט. מהי סדרתיות בעולם העבודה, מתי היא נכס ומתי היא נטל? כיצד מזהים סדרתיות שלילית? כמה היא עולה לפרט ולארגון? כיצד שוברים אותה?
 

כסף, עניין וקריירה
אין סוף קריירות נהרסות רק משום שהן מונחות קודם כל משיקולי שכר, ורק אחר כך משיקולים מקצועיים ושיקולי ניהול קריירה. כולם מפסידים. גם ארגונים אך קודם כל מנהלים ועובדים. למה דווקא עכשיו, ואיך נלחמים בזה?
 

קריירה ומזל
קריירה זו לא שאלה של מזל. ישנם אנשים שיצליחו כנגד כל הסיכויים ויש כאלה שיצליחו לא להצליח, גם אם שני טון של מזל יפלו להם על הראש. הצלחה אובייקטיבית מול סובייקטיבית, מהם הגורמים לה ומדוע מזל איננו חלק מהם.
 

קריירה ודעות קדומות
דעות קדומות אינן תקינות פוליטית, אבל הן כלי הישרדותי ראשון במעלה. זאת הסיבה שכולנו שטופים בהן, ברמה כזו או אחרת, זו הסיבה שהן לעולם יתקיימו. החוכמה היא לאחוז רק בנחוצות שבהן, אלה שבאמת קשורות להישרדות. כל השאר מחבלות בחיים בכלל ובקריירה בפרט. איך מבדילים בניהן וכיצד מתמודדים איתן?
 

קריירה, מאדים ונגה
מה מאפיינן קריירות של נשים לעומת אלו של גברים? מה גברים חושבים על נשים בעולם העבודה ולהפך? מה נשים חושבות על נשים? איך בכל זאת מסתדרים עם הפלונטר הזה וחוזרים הביתה בשלום?
 

למה לי פוליטיקה עכשיו?
כי קשה איתה אבל אי אפשר בלעדיה. ככל שיש בארגון יותר אנשים, יש יותר אינטרסים, יותר ניגודי אינטרסים, יותר פוליטיקה. זה חלק בלתי נמנע מחיי הארגון, אחרת זה ג'ונגל. רזי הפוליטיקה על קצה המזלג.
 

נח הוא חבר מסוכן
מיהו החבר נח? למה כל כך אוהבים אותו למרות שהוא הורס את החיים? איך הוא קשור לעולם העבודה? איך סוף סוף מתפטרים ממנו?
 


לפרטים נוספים, צור קשר

 
   
   
 
תגובות שלח לחבר  
כל הזכויות שמורות © אורנה רודי contact@rudi-cm.com 03-7315916 טלפון הרשמה לניוזלטר לקוחות אודות