מודל 3 טיפוסי קידום בארגון

המודל מציג את שלשת טיפוסי הקידום הפוטנציאליים בארגון ומספק הבנה רחבה יותר של  אפשרויות התנועה והמשמעות שלהם במונחים של ערך המותג.

קידום מקצועי
תנועה אופקית בתוך אותה שכבה בארגון. מעבר מאגף לאגף או ממחלקה למחלקה (למשל, מעבר מיחידת פיתוח אחת ליחידת פיתוח אחרת בשכבת הבסיס, או משיווק למכירות בשכבת הביניים).
לא כל תנועה בתוך שכבה מקצועית משמעותה קידום. לעיתים היא נייטרלית ולעיתים משמעה נסיגה לאחור, תלוי מאיפה ולאן זזים. תנועה לאגף או מחלקה שהם פחות מרכזיים (ברמת החשיבות לארגון / הרמה המקצועית / ערך השוק של התחום), או נתפסים ככאלה, עשויה לחבל בערך המותג.

קידום ניהולי
תנועה אנכית במעלה ההיררכיה הארגונית. עליה מהשכבה הבסיסית לשכבת הנהלת הביניים, או מהנהלת הביניים להנהלה הבכירה. ברוב המקרים, התנועה הזאת מתרחשת בתוך אותו האגף (למשל קידום באגף המכירות). נדיר שאדם יתקדם מתפקיד ראש צוות מכירות למנהל תפעול או שיווק.

קידום לעומק
תנועה לתוך מרכז הארגון. המשמעות של מרכז הארגון אינה בתפקיד או דרגה אלא "to be in
", להיות מאבני היסוד של הארגון. התפתחות זו בניגוד לראשונות איננה פורמלית, והתנועה בה היא מהפריפריה ללב הארגון. זהו מימד רב כוח בארגון אשר לא ניתן "להידחק" אליו- צריך להתקבל.

למשל, סמנכ"ל בשכבת ההנהלה הבכירה שלא מצליח לייצר תנועה לעומק עלול לסבול מפחות כח ויכולת השפעה לעומת מנהל משכבת הביניים שנמצא בלב הארגון. קידום לעומק הארגון  מתרחש במקביל  לאחד ממסלולי הקידום האחרים,  או כמסלול בפני עצמו, והוא חשוב מאד לחיזוק ערך המותג.

 

 
   
   
 
תגובות שלח לחבר  
כל הזכויות שמורות © אורנה רודי contact@rudi-cm.com 03-7315916 טלפון הרשמה לניוזלטר לקוחות אודות