ניהול קריירה - מודל תהליכי

המודל מציג את התהליך השיווקי שבבסיס בניית מותג בשוק העבודה. הוא כלי חשוב לתכנון ולניהול קריירה, מתחילתה ועד לפרישה מהחיים המקצועיים, כאשר מידי שנה-שנתיים או לנוכח כל שינוי קריירה משמעותי (מתוכנן ובלתי מתוכנן) יש לבחון מחדש את הקריירה אל מול המודל.

ניהול קריירה הוא תהליך מעגלי הנמשך עשרות שנים, החל מהבחירה הראשונית של תחום העיסוק, דרך הגדרת מטרות ויעדים, ניתוח שווקי העבודה הרלוונטיים ומידת ההתאמה שלהם לצרכים ולמטרות של הפרט, ועד להגדרת אסטרטגיית הקריירה, והתהליך הטקטי שמלווה אותה.

המודל משמש ככליל ניהול קריירה הן בתוך התפקיד והן במעבר בין תפקידים או ארגונים. הוא שם דגש על ארבעת תמהילי השיווק העצמי והשפעתם המכרעת על ערך המותג.

תמהיל מוצר
מכלול הפרמטרים הקשורים לאדם עצמו ומשפיעים על תדמיתו המקצועית וערך המותג שלו בשוק העבודה (שם ושם משפחה, פרטים דמוגרפיים, השכלה, היסטוריה תעסוקתית, הגדרות תפקיד, מסלול הקריירה, הצלחות וכישלונות, סטטוס תעסוקתי נוכחי ועוד)

תמהיל מקום
הארגונים בהם הועסק האדם, המגזר אליו הם משתייכים, וכן המוסדות בהם רכש השכלה / מקצוע. משפיעים מאד על ערך המותג. תדמיתם של הגופים הללו היא פרמטר מרכזי בקביעת תדמית מקצועית, כאשר ההשפעה הרבה ביותר היא למקום העבודה האחרון.

תמהיל תגמול
רמת התגמול, השכר והתנאים הנלווים, (יחסית לנהוג בשוק עבודה ספציפי בזמן נתון), הם פרמטר חשוב בעיצוב התדמית ובקביעת ערך השוק. במילים אחרות, אתה שווה כמה שמשלמים לך.

תמהיל תקשורת
מכלול המסרים השיווקיים בכל שלב בקריירה, ומכלול הכלים התקשורתיים (הפורמליים והבלתי פורמליים) באמצעותם מתקשר האדם את ערכי המותג לקהלי המטרה הרלוונטיים בתוך ומחוץ לארגון. החל מכלים אסטרטגיים כנטוורקינג בארגון ומחוצה לו, מדיה המונית ומקצועית, הופעות פומביות וכדומה, דרך כלים תקשורתיים בתוך הארגון, וכלה בכלים טקטיים כמסמך 'קורות-חיים'.

 

 
   
   
 
תגובות שלח לחבר  
כל הזכויות שמורות © אורנה רודי contact@rudi-cm.com 03-7315916 טלפון הרשמה לניוזלטר לקוחות אודות