סולם מיתוג עצמי וערך שוק

סולם המיתוג העצמי מבטא רמות של עובדים ומנהלים, המתפלגים על פי רמת מיתוג ורמת מודעות.
רוב האנשים תופסים את משמעות המיתוג העצמי באופן צר ומאמינים שאם כולם מכירים אותך- אתה מותג,  אם לא כולם מכירים- אתה לא מותג'. בפועל דווקא האנשים שכולם מכירים אותם אינם מעניינים במונחי ניהול קריירה. אלה הם "האלילים", שקריירה עבורם איננה מטרה אלא אמצעי בלבד, אמצעי לחשיפה מקסימלית ולהכרה. הם למעשה "כוכבים הוליוודיים" שלא הצליח להם, והם נאלצים "להסתפק" בהצלחה מקצועית ו/או עסקית.

ארבע רמות המיתוג הרלוונטיות הן  "כוכבים", "מקצוענים", "ילדים", "סחורות".

כוכבים
אלה שהקריירה עומדת בראש סדר העדיפויות שלהם. היא מתוכננת ומנוהלת לפי הספר, כאשר שום צעד במהלכה איננו מקרי, גם אם הוא מוטעה. הם מכווני מיתוג כבר מגיל צעיר ושולטים לחלוטין במלאכת השיווק העצמי, בתוך הארגון ומחוצה לו. הנוכחות במדיה משמשת עבורם אמצעי לקידום קריירה ולא מטרה בפני עצמה. הם נחשבים מעמודי התווך בתחומם, רובם ככולם בעמדות מפתח, הם מאד מבוקשים ושכרם בדרך כלל גבוה מאד. הנוכחות במדיה מעצימה את ערך המותג, וכפועל יוצא מעלה את מחיר השוק שלהם. קהלי המטרה שלהם הם כל הגורמים הרלוונטיים להתפתחות הקריירה.

מקצוענים
אותם אנשים שרוב הציבור לא מכיר, אך בברנז'ה המקצועית שלהם הם מוכרים ומוערכים. לרוב הם משמשים בתפקידים ניהול בכירים, אם כי לא בהכרח. חלקם אף אינם בדרגי ניהול. המקצוענים מתוגמלים גבוה יותר בהשוואה למקבילים להם, חוסנם התעסוקתי מבוסס למדי. קהל המטרה שלהם מחוץ לארגון הוא הברנז'ה המקצועית, קולגות ובעיקר מעסיקים פוטנציאליים. הנוכחות שלהם המדיה מצומצמת ומוגבלת למדיה המקצועית בלבד. בהם טמון הפוטנציאל למדרגת הכוכבים.

ילדים
אלה ממותגים רק "בבית", בארגון בו הם עובדים. הם בולטים יחסית לעובדים אחרים, תרומתם מוערכת, אך הם אינם בהכרח מתוגמלים יותר. לא תמיד הם מתרגמים או מתכוונים לתרגם את המיתוג לקידום הקריירה  והחוסן התעסוקתי שלהם גבולי. ערך המותג שלהם מחוץ לארגון נמוך יחסית. בקבוצה זו ישנם לא מעט סמנכ"לים ומנכ"לים שמתנהלים בעולם העבודה עם רמת מיתוג נמוכה.

סחורות
כל השאר הם מוצרים, "סחורות", חומרי הגלם השקופים של הארגון. הם לא זוכים להערכה מיוחדת, למרות שבפועל הם עשויים להיות מאד מוכשרים ובעלי תרומה רבה לארגון. מי שצריך לדעת זאת, לא יודע ועל כן לא מעריך או מתגמל אותם בהתאם. שכרם הוא ממוצע, במקרה הטוב, וחוסנם התעסוקתי תלוי על בלימה. כשהארגון מתייעל הם הראשונים לעוף. להם אין קהל מטרה. הם חפים מכל שיווק עצמי באשר הוא, על כל הסיכונים הכרוכים בכך.


 
   
   
 
תגובות שלח לחבר  
כל הזכויות שמורות © אורנה רודי contact@rudi-cm.com 03-7315916 טלפון הרשמה לניוזלטר לקוחות אודות