כלי ניהול קריירה

פירמידת המיתוג העצמי
הפירמידה מציגה את המרכיבים והשלבים בתהליך המיתוג עצמי על כל שלביו, החל מבניית המודעות ועד נאמנות למותג. תהליך זה זהה במהותו להליך מיתוג של כל מוצר קונבנציונלי אחר, ותכליתו להעצים את ערך השוק של מנהלים ועובדים, ובאמצעותם של החברות.
 

סולם מיתוג עצמי וערך שוק
סולם המיתוג העצמי מבטא רמות מיתוג שונות של מנהלים ועובדים, והמשמעות שלהם מבחינת ערך שוק. ארבע רמות המיתוג הן "כוכבים", "מקצוענים", "ילדים" ו "סחורות", כאשר כל אחת מהן משקפת פוטנציאל הצלחה ופוטנציאל הישרדות שונה בשוק העבודה.
 

פירמידת מיצוב מגזרים
מודל הפירמידה מדרג את שלשת המגזרים הבולטים במשק, מגזר ההייטק, מגזר התעשיות המסורתיות (Non-Hitech ) והמגזר הציבורי, וממפה את התנועה במעלה ובמורד הפירמידה במונחים של ערך שוק. המודל חשוב מאד ככלי תומך החלטות ושינויי קריירה, וככלי להבנת חסמי קריירה,
 

מודל 10 מסלולי קריירה
המודל מתאר 10 טיפוסים שונים של קריירות וההשפעה שלהם על ערך המותג בשוק העבודה. מסלול הקריירה שבחר מנהל או עובד (או נקלע אליו), הוא בעל השפעה מכרעת על תדמיתו המקצועית, השפעה שהיא כבדה אף יותר מזו של יכולותיו וכישוריו.
 

ניהול קריירה - מודל תהליכי
המודל מציג את התהליך השיווקי שבבסיס בניית מותג עצמי. הוא כלי חשוב לתכנון ולניהול קריירה, מתחילתה ועד לפרישה מהחיים המקצועיים, כאשר מידי שנה-שנתיים או לנוכח כל שינוי קריירה משמעותי יש לבחון מחדש את הקריירה אל מול המודל.  המודל משמש ככלי לניהול קריירה הן בתוך התפקיד והן במעבר בין תפקידים או ארגונים. הוא שם דגש על ארבעת תמהילי השיווק העצמי והשפעתם המכרעת על ערך המותג.
 

מודל 3 טיפוסי קידום בארגון
המודל מציג את שלשת טיפוסי הקידום הפוטנציאליים בארגון ומספק הבנה רחבה יותר של  אפשרויות התנועה והמשמעות שלהם במונחים של ערך המותג. שלשת המסלולים הם: קידום מקצועי, קידום ניהולי, וקידום לעומק הארגון.
 

מודל   P2B-B2P
זהו מודל דו כיווני המשקף את תהליך השיווק של מנהלים ועובדים אל מול חברות (person to business
), ואת זה של חברות מול מנהלים ועובדים  (business to person ). הוא מושתת על כלי שיווק וניהול קריירות שתכליתם ביסוס יחסי הגומלין בין ארגונים לעובדים ומקסום התועלת ההדדית.
 

פורטפוליו מנהלים ועובדים
המודל מסייע לארגונים לסווג עובדים במונחים של התרומה שלהם לארגון ומשמש ככלי לקבלת החלטות בסוגיות תגמול, פיתוח ושימור מנהלים ועובדי מפתח, פיתוח קריירות, פיטורים ותהליכי התייעלות, המודל מסווג מנהלים ועובדים לארבע קבוצות: "כוכבים" "סולידיים" "לומדים" "חסרי תועלת", המתפלגות לפי רמת ביצוע ופוטנציאל קידום. 
   
   
 
תגובות שלח לחבר  
כל הזכויות שמורות © אורנה רודי contact@rudi-cm.com 03-7315916 טלפון הרשמה לניוזלטר לקוחות אודות