מיתוג עצמי

מותגים שורדים יותר, מצליחים יותר, רווחיים יותר. תמיד. בכל השווקים בעולם. גם בשוק העבודה.
מנהלים ועובדים ממותגים מצליחים יותר, מתקדמים יותר, מרוויחים יותר, מרוצים יותר,
ובעיקר מביאים תועלת רבה יותר למעסיק.

למה? כי מיתוג עצמי תלוי בתוצאות, ביכולת להשפיע על 'השורה התחתונה'.
זהו הדלק שמניע את הקריירה, זה הדלק שמניע את הארגון המעסיק.
ככל שתביא יותר תועלת, ערך המותג שלך יעלה וחוזר חלילה.

אין הבדל בין קריירה ויוגורט
מותג הוא עסק יקר. מאד יקר. עולה מיליונים לבנות אותו, מיליונים להחדיר לשוק ומיליונים לתחזק. אז למה צריך לשווק מותגים, אי אפשר סתם למכור מוצרים? יוגורט כבר לא מספיק טוב, חייבים יופלה, דנונה, מולר? התשובה היא כן, חייבים. בעולם כל כך תחרותי, עם היצע אין סופי של מוצרים, אין דרך לשרוד אלא אם בונים מותג. המשמעות היא, שכל דבר שמישהו רוכש, מישהו אחר ממתג. מזון, מכוניות, מטוסים, טילים, ערים, מדינות. הכל ממותג. גם אנשים.

גם בהקשר של קריירה, כולנו מוצרים. מוצרים כמו כל מוצר קונבנציונלי אחר. מדוע?
ראשית כל, בגלל התחרות. שוק העבודה הוא כנראה התחרותי ביותר עלי אדמות, שוק בו לעולם יהיו יותר 'ידיים עובדות' ממקומות עבודה. אנשים מתחרים בכל רגע נתון מול היצע אין סופי של מנהלים ועובדים, ואל מול תהליכים גלובליים שהולכים ומעצימים את התחרות.

שנית, משום שמעסיקים 'רוכשים' עובדים בדיוק כמו שהם רוכשים כל מוצר או שירות אחר.
יש תקציב מחשבים, יש תקציב פרסום, יש תקציב רכבים, יש תקציב אנשים, והמטרה למקסם תועלת- לרכוש את הטוב ביותר במסגרת תקציב נתון.

שיווק ושיווק עצמי
ואיך יודעים מהו הטוב ביותר? לא יודעים.
בדיוק בשביל זה יש שיווק. בשביל לשכנע אותנו לקנות דווקא מותג מסוים. אז למרות שאין לנו באמת דרך להבדיל בין איכויות של מוצרים, אנחנו לא מטומטמים. כנראה שנמשיך לצרוך כל פעם מחדש רק את אלה שהוכיחו, במעשים ולא בדיבורים, שהם הכי טובים. כמונו גם מעסיקים, גם הם לא מטומטמים. הם ירכשו (יגייסו) את מי שישכנע, במעשים ולא בדיבורים, שהוא עשה ויעשה הכי טוב את העבודה, וימשיכו לצרוך (להעסיק) אותו כל זמן שיוכיח שהוא אכן מספק את הסחורה.

חברות המחשבים יודעות את זה, כמוהן חברות המכוניות, הפרסום, התקשורת. הן ממתגות את המוצרים שלהם כדי שהארגונים יאמינו שהם הטובים ביותר.
האם אנשים יודעים את זה? כמעט ולא. רובנו גדלנו להאמין שמי שמוכשר ועובד קשה יצליח, רק ששכחו לעדכן שזה כבר לא מספיק. שהצלחה בקריירה כבר לא באה מעצמה, שצריך לשכנע, שצריך לשווק, כל בוקר מחדש. התוצאה היא שהמון אנשים מוכשרים לא מצליחים, רק משום שהם לא יודעים שזה מותנה במיתוג. לא כישורים, לא יכולות, לא מזל. מיתוג עצמי.

 
   
   
 
תגובות שלח לחבר  
כל הזכויות שמורות © אורנה רודי contact@rudi-cm.com 03-7315916 טלפון הרשמה לניוזלטר לקוחות אודות